Nu esti membru KeyPeople? Creeaza-ti contul!
Prenumele:*
Numele de familie:*
Adresa de email:*
Nume de utilizator (username):*
Parola de acces:*
Confirma parola:*
Nume companie:*
Pozitie ocupata:*
Introdu textul din imagine:*
Esti membru KeyPeople? Intra in cont!
Nume de utilizator:
Parola de acces:
Serviciul de HR KeyJobs poate fi accesat gratuit pana pe 31 decembrie 2013. Beneficiaza de avantajele portalului de resurse umane!

Activitatea pe forum a lui: Daniel Iftime

Data: Vineri, 19 Februarie 2010 13:32:18
Stimate domn Sorin, Ma bucur pentru interesul acordat subiectului si pentru prezenta pe KeyPeople. Termenul " companie de consultanta" nu se refera la tertii care i-ati enumerat dvoastra ci la diferenta dintre " agentiile imobiliare clasice, de cartier, rang secund etc " si " companiile de consultanta imobiliara " ( care tot agentii imobiliare sunt in esenta lor ) care presteaza si alte...
Data: Luni, 19 Octombrie 2009 10:51:30
Titlu:
Am venit la Bucuresti cu gandul de a urma o facultate,m-am transferat la FR si mi-am inceput cariera in real estate, domeniu care m-a atras inca de la inceput. Aici am avut parte de o transformare majora. Nu fac nimic din ceaa ce fac tinerii de varsta mea, sau foarte putin: Ma trezesc la 7, stau o ora in trafic, ajung la birou, lucrez 8-10 ore, am sedinte si intalniri cu oameni chiar si cu...
Data: Sambata, 3 Octombrie 2009 23:30:05
Criza s-a simtit pe deplin in piata imobiliara. Dupa o crestere total anormala si haotica a preturilor ( rezidential, office,retail, terenuri, chirii etc) piata tinde sa devina stabila si sa se normalizeze. Clientii neinspirati au pierdut, cine a facut credit anul trecut si a cumparat , de ex. , un apartament la 100.000, anul acesta apartamentul poate valora 70-80k. Investitorii la fel, au...
Data: Vineri, 18 Septembrie 2009 13:13:25
Job-ul iti poate acapara o mare parte din timp, cu cat postul este mai solicitant si cu mai multe responsabilitati,cu atat timpul acordat vietii personale si familiei este mai scazut. Cati dintre dvoastra nu isi " iau job-ul acasa " si ce activitati preferati pentru a va destinde si pentru a va relaxa?
Data: Vineri, 18 Septembrie 2009 13:09:19
Credeti ca sunt necesare? Credeti ca o persoana nu isi poate gasi apartamentul de vis fara ajutorul agentului? Credeti ca o multinationale nu isi poate gasi o cladire de birouri fara ajutorul unui consultant? Ati fost tratati diferit de o " agentie de cartier " fata de " o comapanie de consultanta" ? Credeti ca intr-o piata imobiliara, cum ar fi in Bucuresti, sa existe atatea agentii...
Data: Vineri, 18 Septembrie 2009 13:04:09
Credeti ca este nevoie de o reglementare, prin lege/legi precise, a activitatii de intermediere imobiliara? In ziua de astazi oricine poate deveni " agent imobiliar " sau " consultant, consilier, broker " cum se zice mai nou, in anii trecuti, cand piata imobiliara " mergea bine" toata lumea isi dorea sa fie agent imobiliar " ca se castiga bine ", acum cand piata imobiliara nu mai este atat de...
Data: Joi, 10 Septembrie 2009 16:38:51
Titlu: raspuns
Ciudat sau nu, prin aceasi dilema trec si cumparatorii din imobiliare, atat pe piata rezidentiala veche cat si pe cea noua: " Sa cumpar acum, sau la iarna? sau la anul, poate mai scad preturile? " In ambele cazuri exista o marja de profit, nu stiu exact cum este in automotive dar in imobiliare dezvoltatorii au cam ajuns acolo, unii chiar vand in pierdere. Parerea meste este ca preturile nu...
Data: Joi, 10 Septembrie 2009 16:24:25
In primul rand trebuie descoperit motivul pentru care respectiva companie se afla in respectiva scadere financiara, chiar daca termenul trebuie putin dezvoltat, in cazul acesta cunostinte de micro/macro economie sunt necesare si audit. Depinde, probabil, si de domeniul in care activeaza firma respectiva. Pentru redresarea companiei trebuie sa se creze un plan si o strategie bine pusa la punct....
Data: Miercuri, 29 Iulie 2009 15:43:53
Titlu: Salut
Ar fi frumos sa primesti sms si cand se modifica dobanda....
Data: Miercuri, 29 Iulie 2009 15:42:59
Titlu: Prima Casa
Buna ziua in primul rand tuturor celor care activati pe acest site si celor care au avut ideea de a crea acest forum. As dori sa aflu care este parearea dvoastra. fata de proiectul " Prima Casa " si daca credeti ca va schimba ceva, atat pentru piata imobiliara cat si pentru persoanele care doresc sa isi achizitioneze o locuinta.