Nu esti membru KeyPeople? Creeaza-ti contul!
Prenumele:*
Numele de familie:*
Adresa de email:*
Nume de utilizator (username):*
Parola de acces:*
Confirma parola:*
Nume companie:*
Pozitie ocupata:*
Introdu textul din imagine:*
Esti membru KeyPeople? Intra in cont!
Nume de utilizator:
Parola de acces:
Serviciul de HR KeyJobs poate fi accesat gratuit pana pe 31 decembrie 2013. Beneficiaza de avantajele portalului de resurse umane!

Activitatea pe forum a lui: Tudor Serban

Data: Miercuri, 6 Ianuarie 2010 23:58:52
Daca vreti sa achizitionati o masina noua, asteptati sa intre in vigoare noul program Rabla. Atunci va fi o perioada buna de achizitie. Pe de alta parte, daca vreti sa achizitionati o masina SH inmatriculata in Romania, momentul bun este pana la sfarsitul lunii februarie. In general prin martie incep sa creasca preturie. Dar pana una-alta, cel mai rentabil este sa achizitionati o masina din...
Data: Miercuri, 6 Ianuarie 2010 23:52:43
Este foarte bine ca au refuzat clienti. Astfel isi asigura statutul de constructor exclusivist. Adaosul comercial practicat de italieni se regaseste si in potenta de a refuza clienti. Ferrari nu castiga doar din vanzarea de automobile ci si din echipa de Formula 1, campionatele Ferrari Challenge si din francize. I-au refuzat pe 20 de cumparatori anul acesta. Dar pentru ca ei i-au refuzat isi...
Data: Joi, 3 Decembrie 2009 10:47:26
Desigur, sunt dispus sa platesc pentru stiri. O si fac, de altfel. Dar platesc abonamentele la agentiile de presa care-mi furnizeaza stiri interne si mai ales internationale. Stiri pe care le-as putea obtine gratis, daca mi-as aloca cel putin 2 ore pe zi sa sap dupa ele pe cine stie ce site-uri. Asa ca as plati pentru o agentie de presa sa-mi dea stirile brute, si sa le pot citi in cinci...
Data: Marti, 1 Decembrie 2009 10:34:28
De-a lungul timpului am ajuns la concluzia ca Bucurestiul este un catun prafuit de Baragan, in care mai devreme sau mai tarziu toata lumea se intalneste cu toata lumea. Am intrat pe site ca sa mai cunosc lume din mediul de business pentru ca nu se stie niciodata cu cine ma pot intalni si cu cine pot interactiona astfel incat sa iasa vreun proiect bun sau vreo colaborare fructuoasa. Iar daca nu...
Data: Marti, 1 Decembrie 2009 02:45:43
Inca se mai practica acordarea pubicitatii pentru prieteni sau din motive mult mai... balcanice. Iata de ce unele publicatii cu audienta buna, au mai putina reclama decat alte publicatii cu audienta inferioara atat ca segment de adresare cat si ca numar de cititori. BRAT-ul si SNA-ul parca sunt degeaba. Prin urmare, cand advertiserii isi vor reveni, vor trebui treziti si niste PR-i, niscaiva...
Data: Vineri, 27 Noiembrie 2009 10:51:46
Anul 2009 a fost bun pentru cei care au stiut ca prin PR eficient pot obtine promovare la costuri reduse. O parte din firmele care au avut bani de publicitate le-au directionat haotic, dar in mod cert cea mai lovita a fost presa scrisa. Audio-vizualul a lasat suficient din preturi astfel incat sa fie mai rentabil. Pe 2009 singura piata pe care a crescut publicitatea, atat in volume cat si in...
Data: Sambata, 14 Noiembrie 2009 11:08:43
La noi s-a supus la vot cu toti sefii de departamente, iar in final s-a decis ca nu vom avea nici o petrcere de sfarsit de an. Oricum, singurul motiv pentru care sa fi sarbatorit ar fi fost acela ca am supravietuit unui an foarte greu. Iar pana pe la mijlocul anului viitor nu se intrevede nici o imbunatatire a situatiei economice actuale din Romania.
Data: Joi, 29 Octombrie 2009 08:47:04
Multe firme prolifice, care obtineau profituri de top 10 in Romania, au avut caderi uluitoare. Cele mai grav afectate doua domenii sunt cele imobiliare si auto. Am vazut oameni cu experienta si rezultate bune ramase, peste noapte, fara loc de munca. Daca si pe mine ma va paste sau nu o asemenea situatie, nu stiu. Cu siguranta insa am inceput deja sa ma uit pe piata sa vad ce as putea face daca...