Nu esti membru KeyPeople? Creeaza-ti contul!
Prenumele:*
Numele de familie:*
Adresa de email:*
Nume de utilizator (username):*
Parola de acces:*
Confirma parola:*
Nume companie:*
Pozitie ocupata:*
Introdu textul din imagine:*
Esti membru KeyPeople? Intra in cont!
Nume de utilizator:
Parola de acces:
Serviciul de HR KeyJobs poate fi accesat gratuit pana pe 31 decembrie 2013. Beneficiaza de avantajele portalului de resurse umane!

Forum KeyPeople Ce obiect din birou ai lua cu tine pe o insula pustie?

Forum KeyPeople: Domenii de interes » Lifestyle » Ce obiect din birou ai lua cu tine pe o insula pustie?
Cristina Mihai
Cristina Mihai: Ce obiect din birou ai lua cu tine pe o insula pustie?
Acum un an sau mai mult (Vineri, 07 Mai 2010 14:13)
Mutarea, relativ, recenta a sediului redactiei DailyBusiness.ro m-a facut sa realizez cat de importanta este personalizarea mediului de lucru, avand in vedere timpul pe care il petrecem la birou.

Prin urmare am inceput sa ma gandesc daca exista un obiect din birou care sa ma defineasca atat de bine ca persoana, astfel incat sa il pot incadra in cliseul cu insula pustie. Dupa un lung proces de gandire nu am reusit sa aleg doar unul (probabil sunt norocoasa), asa ca as lua cu mine: aparatul foto (poate ma intorc in civilizatie si fac un reportaj - de reportofon nu am nevoie ca am o memorie foarte buna- imi place foarte mult meseria mea, 3 cuburi rubice( pe care nu am reusit decat o data sa le fac- stiu ca pot, dar ma plictisesc prea repede), un cercel (sunt uituca), pe Mo (din DoMO) -imi place sa fac cadouri, mai ales atunci cd mi se returneaza, cana de cafea- in speranta ca nu voi fi singura- si o broasca testoasa de gradina ( nu este vie)- a fost un cadou pe care l-am carat cu greu pana in redactie (nu-mi place sa depun efort fara rezultate).

Daca ar fi sa alegeti un obiect din birou care va poate defini cel mai bine personalitatea, care ar fi acela?
Alin Balusescu
Alin Balusescu: un cutter
Acum un an sau mai mult (Vineri, 07 Mai 2010 14:53)
e singurul obiect care mi-ar putea fi de folos dintre toate cele adunate in biroul meu...
Cristina Mihai
Cristina Mihai: supravietuire
Acum un an sau mai mult (Vineri, 07 Mai 2010 15:03)
Ai sanse mai mari de supravietuire in salbaticie :)
Dalia Anghel
Dalia Anghel: E un test?
Acum un an sau mai mult (Vineri, 07 Mai 2010 17:34)
Cred ca sticla de apa nelipsita de pe birou, cana, biroul (masa ) de lucru, un scaun, un top de hartie, un pumn de pixuri, pachetul cu servetele si ghivecele cu flori (violete si orhidee).

Sper sa nu fiu nevoita sa merg singura pe o insula pustie.

Dalia
Daniela Birsan
Acum un an sau mai mult (Sambata, 08 Mai 2010 17:48)
Nu e un obiect din birou, dar as lua mp3-ul cu muzica buna. De altceva nu as mai avea nevoie.
Mihaela Roxana Cirtu
Acum un an sau mai mult (Duminica, 09 Mai 2010 16:42)
Laptopul cu wireless....si convingerea ca sederea pe insula pustie nu va fi prea indelungata :)
Eugen Rasina
Eugen Rasina: Ce doream noi, la liceu
Acum un an sau mai mult (Duminica, 09 Mai 2010 17:03)
Aveam si noi planuri de naufragiu, pe o insula pustie, dar in anii de liceu. Ca puberi, noi apreciam fiintele, si nu obiectele. De exemplu, evaluam frumusetea doamnelor profesoare, si faceam acest lucru intrebandu-ne colegii de banca daca ar dori sa naufragizeze cu vreuna, in dorinta de a ne incepe viata amoroasa, ...cu profa de chimie, ...cu cea de engleza sau ...la tachinare, cu vreuna aproape de pensie.

Daca e vorba de birou, si admiram vreo colega pe care n-o putem aborda din motive de etica la locul de munca, desigur ca la un naufragiu, ne-am dori s-o avem, alaturi de noi. Pe insula, ce romantic !
Tatiana Savu
Tatiana Savu: naufragiu
Acum un an sau mai mult (Duminica, 09 Mai 2010 23:35)
pana una alta, se pare ca naufragiem in propria noastra tara! Ce sa ne mai luam cu noi pt a reusi sa supravietuim? Eu am o lista cu non valori, poate gasesc pe cineva care ar stii ce sa faca cu ea, pt a putea scapa tara de ele( non valorile). Si la nivel micro si la nivel macro!